Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto widział bestialskie podpalenie bezdomnego? Jest apel do świadków

Facebook Twitter

Rybnicka policja i prokuratura od roku próbują wyjaśnić sprawę bestialskiego podpalenia bezdomnego. Do zdarzenie doszło w nocy z 27 na 28 sierpnia ubiegłego roku w pobliżu jednego ze sklepów przy ulicy Krupińskiego w Rybniku- Chwałowicach.

Śledztwo jest cały czas w toku, dlatego nie możemy podać dokładnych okoliczności zdarzenia – mówi Radiu 90 zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku, Malwina Pawela- Szendzielorz:

Doszło do podpalenia osoby bezdomnej, starszy pan zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Co prawda minął rok, ale tam dużo czynności było prowadzonych, dużo świadków przesłuchanych. Nasz materiał dowodowy nie pozwala nam na konkretne przedstawienie zarzutów konkretnej osobie i skierowania aktu oskarżenia odnośnie tej osoby. Dlatego to jest, że tak powiem, ostatnia próba, bo wyczerpaliśmy możliwości dowodowe, ostatnia nasza próba ustalenia osób, które widziały to zdarzenie.

Rybniccy śledczy mają informacje, że świadków tego zdarzenia mogło być więcej, dlatego apelują:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zwraca się z prośbą do osoby, bądź osób, które były świadkami zdarzenia, polegającego na podpaleniu osoby bezdomnej, które miało miejsce w nocy z 27 na 28 sierpnia zeszłego roku, aby ta osoby czy te osoby zgłosiły się na policję, gdyż mają na pewno istotną wiedzę na temat przebiegu tego zdarzenia. I zwłaszcza z uwagi na to, że ta osoba  może się zgłosić, nie chcemy podawać więcej szczegółów na temat tego zdarzenia, żeby nie sugerować przebiegu.

Osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające jakiekolwiek informacje w przedmiotowej sprawie proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie – numery telefonów (32) 42 95 280 lub (32) 429 52 55.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021