Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto z naszego regionu na olimpiadzie w Korei?

Facebook Twitter

Czas szybko płynie, nie minęły dwa lata i po letnich Igrzyskach Olimpijskich, znów emocjonujemy się olimpijską rywalizacją. Tym razem o medale walcząbędą przedstawiciele dyscyplin zimowych, a igrzyska odbywają się w koreańskim Pjongczangu. Nasza reprezentacja liczy 62 sportowców. Wśród nich są ci związani z naszym regionem. Kto?

Fot. michaelwedermann \ pixabay.com

Wśród skoczków jest zawodnik z Wisły, Piotr Żyła. Ten sezon do jego wybitnych nie należy, ale forma rośnie, co potwierdził w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Willingen, gdzie był trzeci. O miejsce w drużynie i konkursach indywidualnych może jednak nie być tak łatwo, kadra skoczków jest wyrównana. Czy trener Horngacher postawi na popularnego „Wiewióra”?

W Korei o jak najlepsze miejsce powalczy także pochodzący z Cieszyna snowboardzista, Mateusz Ligocki. To będą już jego czwarte Igrzyska. Rywalizował będzie w widowiskowej konkurencji, snowcrossie, czyli wyścigu na desce z przeszkodami. Jak mówił przed wyjazdem walczył będzie o trzecie miejsce, a nie o medal.

„Nasi” w Korei to także kombinatorzy norwescy, Adam Cieślar z Istebnej i Paweł Słowiok z Wisły. Pierwszy jedzie na drugą swoją olimpiadę, drugi debiutował będzie w imprezie tej rangi. Walczyć będą zarówno indywidualnie, jak i w drużynie.

W Pjongczangu wystartują także nasi biegacze, bracia z Istebnej Dominik i Kamil Bury. Obaj zbierać będą doświadczenia w imprezie tej rangi. Dodajmy, że także wśród osób towarzyszących sportowcom są nazwiska z regionu, znane nie tylko u nas: Apoloniusz Tajner i Adam Małysz.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj