Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kto zajmie miejsce szefowej oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Raciborzu?

Facebook Twitter

Wojewódzki Konsultant ds. chorób zakaźnych poszukuje zastępstwa na stanowisko kierownika oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Raciborzu. Jak wiecie z wiadomości Radia 90: lekarka kierująca tym oddziałem od ponad 30 lat, w ubiegły piątek (10.04.) złożyła wypowiedzenie. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Na miejscu jest dwóch innych lekarzy zakaźników, pacjenci są więc pod opieką. Do dyspozycji są również lekarze innych specjalności, z innych oddziałów tego szpitala. Z wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych poszukujemy teraz osoby, która zastąpi ordynatora oddziału zakaźnego, no i mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się uzupełnić braki kadrowe.

– mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, do którego dyrektor szpitala w Raciborzu, Ryszard Rudnik, wystąpił z pilną prośbą o zapewnienie zastępstwa na zwolnione miejsce lekarza zakaźnika.

Szukamy, szuka nasz konsultant wojewódzki, który jest z tego środowiska lekarzy zakaźników, musimy oczywiście te osobę sprawdzić. Mamy nadzieję, że w jak najszybszym czasie uda się to stanowisko obsadzić.

Dyrektor szpitala w Raciborzu wciąż nie poznał powodów wypowiedzenia złożonego przez kierującą do tej pory oddziałem, dr Iwonę Olszok. Powtórzmy: przebywa ona na L4, jest nieobecna w pracy, do spotkania na linii pracodawca-pracownik nie doszło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020