Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto zapłaci ponad 300 tysięcy złotych kary?

Facebook Twitter

Chodzi o karę, jaką na wodzisławski szpital nałożył NFZ po kontroli związanej ze śmiercią pacjenta. Dyrekcja szpitala odwołała się od decyzji, chce także obniżenia wysokości tej kary.

Jeżeli będzie trzeba to zapłacimy 300 tysięcy złotych kary – wyjaśniają starosta Leszek Bizoń i Krystyna Kuczera z zarządu powiatu wodzisławskiego:

Zapłaci szpital, bo taka kara została nałożona.

Radio 90: Z jakiego źródła te pieniądze będą pochodzić?

Wiadomo, że finansowanie szpitala opiera się na środkach, które przychodzą z Narodowego Funduszu Zdrowia, pokrywając tą karę wynik finansowy będzie o tyle niższy.

Co w przypadku ujemnego wyniku, jeżeli będzie taka sytuacja, przełoży się na to, że  te środki będzie musiał pokryć powiat. Kwota jest według nas bardzo wysoka, Narodowy Fundusz Zdrowia poszedł po maksymalnych stawkach i wskaźnikach. Próbujemy jeszcze, szpital próbuje zmienić wysokość tej kary.

Przypomnijmy: NFZ negatywnie ocenił postępowanie z pacjentem na izbie przyjęć szpitala, mimo przyjętych w lecznicy procedur, w tym triażu na izbie przyjęć, nie zachowano należytej staranności i konsekwencji działania. W efekcie mężczyzna trafił do raciborskiego szpitala gdzie zmarł.

Czytaj także:

NFZ w sprawie kontroli w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach

 

Negatywna ocena śląskiego NFZ. Dotyczy szpitala w Rydułtowach

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022