Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto zastąpi komendanta policji z Wodzisławia Śląskiego? Odchodzi na emeryturę [FOTO]

Facebook Twitter

Zmiany na stanowisku szefa śląskiego garnizonu policji pociągają za sobą roszady w jednostkach podległych. Wśród zmian zapowiadanych do końca lutego jest m.in. odejście na emeryturę komendanta z Wodzisławia, insp. Jarosława Grudzińskiego. Na razie Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej nie informuje, kto go zastąpi.

fot. slaska.policja.gov.pl

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn pożegnał dzisiaj (22.02.) pięciu oficerów odchodzących na zasłużoną emeryturę. Jeszcze w tym miesiącu ze służby odejdą Komendanci z Bierunia, Wodzisławia Śląskiego i Żywca, a także Zastępca Komendanta z Jaworzna oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Transportu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas uroczystości wręczono również rozkazy personalne trzem innym oficerom, którzy będą pełnić służbę na kierowniczych stanowiskach.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się pożegnanie pięciu odchodzących na emeryturę oficerów. Komendant Powiatowy Policji w Bieruniu insp. Sławomir Sałbut, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim insp. Jarosław Grudziński, Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Michał Łukasik oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie mł. insp. Artur Stachańczyk i Zastępca Naczelnika Wydziału Transportu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Robert Goc otrzymali z rąk szefa śląskich policjantów inspektora Romana Rabsztyna pamiątkowe ryngrafy. Komendant życzył im również spełniania się w osobistych pasjach, na które do tej pory, z uwagi na pełnione obowiązki służbowe, często nie mieli czasu.

Spotkanie było również okazją do wręczenia rozkazów personalnych policjantom z naszego garnizonu. Nadkom. Dariusz Waligóra – dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie został delegowany do czasowego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Bieruniu, gdzie powierzono mu obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji, podinsp. Pawłowi Stróżowi, który do tej pory był ekspertem Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego w Wydziale dw. Cyberprzestępczością powierzono czasowe pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Zastępcy Naczelnika w tym samym wydziale, z kolei kom. Macieja Gwiazdę – dotychczasowego Zastępcę Komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach delegował do czasowego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie zostały mu powierzone obowiązki służbowe na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Transportu.

Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się dwóch turach, w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021