Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto zniszczył pomnik dziecka utraconego? Akt wandalizmu na cmentarzu [FOTO]

Facebook Twitter

"To wyraz chamstwa" – mówi krótko w rozmowie z radiem 90 wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski. Zniszczono bowiem pomnik dziecka nienarodzonego, znajdujący się na cmentarzu w sołectwie Brzezówka.

Od kilku lat w sołectwie Brzezówka na tutejszej nekropolii stoi pomnik dzieci utraconych. To miejsce ważne dla wielu rodziców, którzy spodziewali się dziecka, a z powodu poronienia je utracili.

 Teraz to miejsce zostało zniszczone

– mówi wójt Sikorski.

Jest to symbol, jest to miejsce, które jednoczyło wiele osób. Tam przychodzili zapalić znicz i pomodlić się dzieci nienarodzone. Pod osłoną nocy ktoś wylał farbę na pomnik dzieci utraconych. Jest to czarna maź. Kontaktowałem się już z firmą czy jest szansa, żeby to usunąć, mają sprawę przeanalizować i dać znać czy jest w ogóle szansa, by uratować ten pomnik.

Pomnik przedstawia kobietę-anioła tulącą w ramionach dziecko, ma też specjalny schowek, w którym można było na przykład zostawić pamiątkę, czy list do swojego dziecka. Wójt liczy, że znajdą się świadkowie, czy osoby mogące pomóc w odnalezieniu sprawcy tego czynu.

Mam nadzieję, że ktoś coś zauważył, o całej sprawie poinformował mnie sołtys z Brzezówki. Mam nadzieję, że ktoś widział sprawcę i cała sprawa zostanie szybko wyjaśniona a osoby, które dopuściły się tego haniebnego czynu, zostaną ukarane. Pewna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona. Nie dość, że celem ataku był pomnik, to jeszcze w dzień 1 listopada się to stało. Nie potrafię tego w żaden sposób logiczny wytłumaczyć, co to miało pokazać i co to ma znaczyć.

Nie wiadomo czy pomnik uda się uratować, bo gęsta farba pokryła większą część nagrobka. Przy postumencie zawsze paliły się świece, na płycie wyryty był napis:

Miłość jest wcześniej niż życie, trwa dłużej niż śmierć.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj