StartWiadomości

Które projekty będą realizowane w Radlinie?

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, do dyspozycji było 200 tysięcy złotych – mówi Marek Gajda z radlińskiego magistratu. Jedną z inicjatyw był pomysł KGW. Chodzi o lekcje żywej historii i tradycji. Projekt ma ruszyć już w styczniu – dodaje Gajda:

Cykl pewnych działań związanych ze śląskimi tradycjami, również nastawiony na przekazywanie tego nowym pokoleniom. To będą spotkania m.in. w szkołach, czy przedszkolach w Radlinie, związane właśnie z tym, z czym kojarzymy koła gospodyń, jakieś tradycyjne, regionalne potrawy, zwyczaje. (…)

Mieszkańcy wybrali także do realizacji projekt „Czyste powietrze dla przedszkolaków”:

Tutaj zaktywizowali się przede wszystkim rodzice dzieci przedszkolnych w Biertułtowach, zaproponowano, aby w salach, gdzie dzieci spędzają czas, zamontować oczyszczacze powietrza, żeby w tym okresie mogły przebywać w zdrowszych warunkach. (…)

Inne projekty, które będą zrealizowane w 2019 roku to interaktywne podwórko w Szkole Podstawowej nr 4, czy „słoneczna enklawa” – sala dydaktyczna na świeżym powietrzu, tzw. zielona klasa, z wykorzystaniem do celów rekreacyjnych dla uczniów, rodziców i okolicznych mieszkańców przy Szkole Podstawowej nr 1.

Zostaw komentarz