Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Które projekty z regionu dostaną pieniądze z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego? Sprawdziliśmy

Facebook Twitter

Parking przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju z największą ilością głosów wśród projektów z naszego regionu, jakie starały się o dofinansowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Lecznica walczyła o środki na dodatkowe miejsca parkingowe, ale też na naprawę drogi dojazdowej. I udało się. Dzięki głosom mieszkańców, a tych było ponad 2500, do kasy jastrzębskiego szpitala trafią ponad 324 tysiące złotych na inwestycję planowaną na przyszły rok.

W sumie w tym podokręgu do podziału było 800 tysięcy złotych

Dotacja została tez przyznana dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku na zakup nowoczesnego ambulansu: 9-osobowego z możliwością przewozu osoby niepełnosprawnej oraz w pozycji leżącej. Tu wywalczono kwotę 320 tysięcy złotych. 120 tysięcy złotych otrzyma Subregion Zachodni na Rowerową Pierwszą Pomoc, czyli budowę plenerowych stacji naprawczych w każdej gminie, w sumie ma być ich 30, wyposażonych w takie narzędzia jak: klucze, pompkę, wkrętaki czy łyżkę do zmiany dętki. Dzieci z powiatu cieszyńskiego dzięki środkom z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego będą mogły skorzystać z wyjazdów wakacyjnych latem 2022 roku.

W tej edycji oddano ponad 34 350 ważnych głosów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023