Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Który bank jest najczęściej wybierany przez Polaków?

Facebook Twitter

W dzisiejszych czasach mało kto trzyma środki w przysłowiowej „skarpecie”. Na co dzień korzystamy z wygody płatności bezgotówkowych, czy szybkich przelewów. Pytanie jednak, który bank proponuje najlepsze warunki? Który bank jest najczęściej wybierany przez Polaków?

Coraz więcej Polaków korzysta z oferty banków

Liczba Polaków, którzy posiadają konta bankowe sukcesywnie rośnie. W tej chwili liczba osób, które zakładają konta wzrasta równomiernie – bez względu na to, ile mają lat. Osoby starsze coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o mieszkańców wsi i miast – osoby zamieszkujące tereny wiejskie równie chętnie korzystają z udogodnienia, jakim jest zdalny dostęp do konta. Obecnie, jeżeli chodzi o Polaków, którzy ukończyli co najmniej 15 lat, ponad 87% ma konto w banku, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do 2009 roku.

Które banki Polacy darzą zaufaniem

Ubankowienie naszego narodu sukcesywnie rośnie, jednak w krajach bogatych odsetek ten wynosi około 94%, więc daleko nam jeszcze do niego. Coraz większą popularnością z ogromną dynamiką wzrostu zainteresowania, cieszą się dedykowane mobilne aplikacje bankowe, z których korzysta ponad 9 milionów Polaków, z czego 1/3 to wzrost w ciągu ubiegłego roku. Dlatego dostępność do aplikacji mobilnej, a także intuicyjność jej użycia staje się coraz częściej kryterium wyboru banku.

Tradycyjne podejście

Jako naród jesteśmy raczej tradycjonalistami i poważne zmiany raczej nie leżą w naszej naturze. Jest to zapewne jedną z przyczyn, które stoją za tym, że bank PKO BP jest jednym z najczęściej wybieranych w Polsce – ma najwięcej, aż 7,5 miliona otwartych rachunków bankowych. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje PEKO, jednak za liderem pozostaje daleko w tyle, ma 4,1 miliona otwartych rachunków bankowych. Pierwszą trójkę zamyka Santander – 3,7 miliona, kont osobistych. Kolejnym z najchętniej wybieranych przez Polaków banków jest ING – 3,3 miliona. Ostanie miejsce w pierwszej piątce należy do  mBanku z 3,7 miliona kont.

Zachęta dźwignią handlu

Wiele z banków, żeby zachęcić klientów do wybrania akurat ich firmy, stosuje bardzo ciekawe zabiegi marketingowe. Bony na zakupy, smartfony, czy gotówka, tym współcześnie banki próbują zachęcić potencjalnych klientów. Dlatego zdecydowanie warto dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez banki ofertami, ponieważ niektóre z nich bywają bardzo korzystne. Porównanie ofert, jakie proponują nam banki, jest znacznie prostsze, jeżeli korzystamy z gotowych zestawień przygotowanych przez ekspertów jak na przykład: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-osobistych/ W ten sposób interesujące nas informacje mamy zebrane w jedno miejsce, nie musimy tracić czasu na długotrwałe poszukiwania.

Co do konta

Wiele banków dla swoich klientów przygotowuje bardzo ciekawe oferty lojalnościowe- zniżki do sklepów, bony, a także wiele innych akcji promocyjnych, które dostępne są tylko dla klientów konkretnego banku. Rozwiązania te w praktyce wiążą się niejednokrotnie z naprawdę sporymi oszczędnościami. Oferty banków zróżnicowane są także, jeżeli chodzi o podstawową ofertę- opłaty za kartę płatniczą do rachunku, powiadomienia SMS, czy możliwe dołączenia do konta debetu. Najczęściej proponowany brak opłat za prowadzenie rachunku, czy kartę płatniczą wiąże się z koniecznością dokonania obrotu na koncie, wpływu wynagrodzenia, czy zapłatą kartą określonej kwoty. Warto zatem przed podpisaniem umowy dowiedzieć się o szczegółowe warunki.

Posiadanie konta bankowego jest w dzisiejszych czasach standardem. Używanie aplikacji jest wygodne, proste i w wielu sytuacjach ułatwia nam życie. Warto zapoznać się z ofertami banków, które proponują nam wiele ciekawych rozwiązań związanych z płatnościami i użytkowaniem konta. Przed podpisaniem umowy zawsze warto sprawdzić oferty różnych banków, po to, by wybrać tę najlepszą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj