Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ktoś zastrzelił psa w Bełku. Misio miał 4 lata, był przyjaznym zwierzakiem

Facebook Twitter

Kto zastrzelił Misia? Właściciele pieska od soboty (11.12.) zadają sobie to pytanie. W Radiu 90 teraz o zdarzeniu z weekendu, do jakiego doszło w Bełku. Z nieustalonych do tej pory przyczyn, nie wiadomo kto strzelił do psa. Zwierzę biegało 200 metrów od domu....

fot.Adam Konkol

Adam Konkol: Żona przyjechała z pracy około godziny 12.00 i w czasie gdy otwierała bramę to on zdążył przemknąć szybko i wylecieć na ulicę, jakieś 40 minut później zadzwonił sąsiad, że pies leży w śniegu i się nie porusza ale jest przytomny, przywiózł go i od razu pojechaliśmy z nim do weterynarza, myśleliśmy, że zaatakowały go jakieś psy. Weterynarz niestety postawił bardzo nietrafną diagnozę, bo twierdził, że jest to ugryzienie, zrobił USG i rentgen, to nic nie wykazało. Okazało się, że pies miał krwotok wewnętrzny, a lekarz zakleił dziurkę plasterkiem i wysłał do domu, a pies powoli się wykrwawiał…

-mówi właściciel pieska. Dopiero po jego śmierci odkryto, że to była rana postrzałowa. Sprawa została zgłoszona w rybnickiej komendzie policji:

Adam Konkol: Ja nie podejrzewam nikogo, policja musi zrobić sekcję zwłok. Liczę, że ta osoba się przyzna, nawet jak to był myśliwy i pomylił cel, to będzie miała ta osoba honor i się przyzna. Nie wyobrażam sobie, że był to człowiek któremu taki piesek mógł przeszkadzać, albo to jakiś psychopata, który chciał sobie potrenować strzelanie, natomiast policja nie powinna mieć problemu z ustaleniem takiego sprawcy, a ja liczę na honor, że będzie miała ta osoba odwagę przyjść i się przyznać.

fot.Adam Konkol

Niestety nie udało się znaleźć kuli, która trafiła Misia:

Adam Konkol: Kuli nie da się odnaleźć, przeszła ona przez pieska na wylot. Jeśli to był mocny karabinek czy wiatrówka, to kula mogła zostać w ziemi, wiec trzeba było by naprawdę dużych starań, wsiąść wykrywać metalu, przeszukać teren w okolicy gdzie psa znaleziono, żeby znaleźć ten nabój czy śrut. Czekamy na ustalenia i możemy liczyć na to, że sprawa będzie na tyle nagłośniona, że sprawca będzie miał na tyle honoru i się przyzna i powie, że się pomylił, że nie chciał trafić pieska albo nie wiem…jest nam przykro i nie chcemy żeby to zostało zamiecione pod dywan, to nie jest normalne.

Poszukiwani są również świadkowie, którzy mogliby wskazać sprawcę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj