Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Ktoś znów truje zwierzęta w Jastrzębiu

Facebook Twitter

W ubiegłym roku koty, a teraz psy. Ktoś truje zwierzęta w Jastrzębiu. Jak informuje działający w mieście inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, na osiedlu 1000-lecia ktoś porozrzucał kiełbasę nafaszerowaną trutką na szczury. Cudem uratowano dwa psy, które zjadły to pożywienie.

fot. facebook.com/otozjastrzebiezdroj/

Stąd apel, by nie spuszczać zwierząt ze smyczy i pilnować, by nie zjadały czegoś z ziemi!

A przypomnijmy, że w ubiegłym roku tą samą metodą otruty został kot na ulic Turystycznej, zwierzęcia nie udało się uratować. Wtedy mówiliśmy w Radiu 90, że nie był to jedyny przypadek w Jastrzębiu gdy nieznany sprawca świadomie szkodził kotom.

Są to ludzie dobrej woli, na swoim fanpage’u na Facebooku „Koty – sieroty” informują o ostatnim przypadku z ulicy Turystycznej. To właśnie tam został znaleziony martwy kot, obok którego leżała kiełbasa, w środek której ktoś włożył trutkę.

Sytuacje, kiedy zwierzęta są trute zdarzają się bardzo często, głównie na terenie ogródków działkowych w zasadzie na terenie całego miasta. Co sądzicie o tej sprawie?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie? Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas DAJ ZNAĆ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj