Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ku przestrodze: Parkowanie na niebieskiej kopercie „kosztuje” 800 zł i 6 punktów karnych

Facebook Twitter

Ku przestrodze dla kierowców. Parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami "kosztuje" 800 zł i 6 punktów karnych. Boleśnie przekonał się o tym kierowca mercedesa, który skorzystał z takiego miejsca w Żorach.

fot. zory.policja.gov.pl

Dyżurny żorskiej policji otrzymał informację, iż na ulicy Boryńskiej, obok poczty na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami zaparkowany jest pojazd, który nie powinien tam stać. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił do kogo należy samochód. Pozostawiony pojazd nie został oznakowany kartą parkingową i zaparkowany został w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osoby uprawnione do korzystania z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami m.in. ruchowymi.

To właśnie te miejsca, nie bez przypadku są szersze i znajdują się najbliżej wejścia do różnych instytucji i placówek handlowych. Umożliwiają one z pewnością bardziej komfortowe i swobodniejsze opuszczenie pojazdu, które niejednokrotnie może stanowić problem.

Kierujący, który nie jest uprawniony do korzystania z miejsca dla osób niepełnosprawnych, musi liczyć się nie tylko z wysokim mandatem karnym, ale również kosztami związanymi z usuwaniem pojazdu i przechowywaniem go na strzeżonym parkingu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj