Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ku przestrodze: Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza w gliwickich lasach

Facebook Twitter

Wczoraj (6.09.) około godziny 19.30 dyżurny gliwickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 87-latka. Około 14.00 mężczyzna wybrał się na grzyby - pojechał rowerem w okolice ulicy Ku Dołom w Gliwicach. Wcześniej uzgodnił z synem czas powrotu i miejsce spotkania, z którego razem mieli wrócić do domu. Minęła umówiona godzina (17.30), a starszy pan niestety nie pojawił się.

fot. gliwice.policja.gov.pl

Syn na własną rękę rozpoczął poszukiwania ojca, z którym co chwilę łączył się telefonicznie. Senior jednak był co raz bardziej wyczerpany i zaczął zdawać sobie sprawę, że bez pomocy nie znajdzie drogi powrotnej, co tylko potęgowało jego zdenerwowanie. Gdy przestał odbierać telefony, jego syn, zadzwonił pod numer alarmowy.

Na miejsce przyjechały spore siły, bo prócz funkcjonariuszy z „jedynki”, policjanci z katowickiego oddziału prewencji oraz z Knurowa, przewodnik z psem tropiącym, funkcjonariusze z dronem, wyposażonym w kamerę termowizyjną.

Pojawili się także żołnierze, strażacy, członkowie dwóch grup poszukiwawczych GPR z Knurowa i Górnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Przełomem w akcji okazało się znalezienie roweru, a następnie sygnał z policyjnego drona, że prawdopodobnie namierzył człowieka. W tym momencie akcja zaczęła zmierzać do szczęśliwego końca. Około godziny 23:10, żołnierz Legii Akademickiej odbywający szkolenie w Gliwickiej Jednostce Wojskowej odnalazł wycieńczonego i wychłodzonego 87-latka, któremu udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano pod opiekę ratowników medycznych oraz rodziny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj