Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kucharzewska: Do końca lutego odmrożonych zostanie 400 łóżek w województwie śląskim

Facebook Twitter

Do końca lutego odmrożonych zostanie 400 łóżek w województwie śląskim - zapowiada w rozmowie z Radiem 90 Alina Kucharzewska rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

fot. www.powiatwodzislaski.pl

Od kilku dni notuje się mniejszą ilość pacjentów covidowych w szpitalach. Na dziś (14.02.) wolnych jest 1200 łóżek:

Alina Kucharzewska: Przymierzamy się do odmrażania łóżek covidowych i przywracania ich do normalnej działalności. Chcemy odmrozić na początek 400 łóżek do końca lutego. Między innymi będą to miejsca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. W szpitalu w Myszkowie, również szpital w Knurowie, Bytomiu Centrum Leczenia Oparzeń. Także przymierzamy się do powolnego, stopniowego uwalniania łóżek w Jastrzębiu-Zdroju, w Wodzisławiu cała pulmonologia wróciła do normalnego funkcjonowania. Stopniowo będziemy przywracać kolejne miejsca do normalnej działalności.

Proces odmrażania trzeba jednak przeprowadzać ostrożnie

– podkreśla Alina Kucharzewska:

Alina Kucharzewska: Trzeba pamiętać, że o ile jest mniej zakażeń, mniej również przeprowadzanych testów pod kątem obecności koronawirusa, mniej hospitalizacji, ale są ferie, więc mieszkańcy wyjeżdżają bardziej na ferie, aniżeli idą się testować. Zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądała po powrocie z ferii. Dlatego musimy mieć ten zapas łóżek covidowych przygotowanych. Dlatego, póki co na razie nie będzie odmrażania łózek dziecięcych. Blisko 80 takich łóżek dla dzieci mamy przygotowanych na terenie całego województwa. M.in. na terenie szpitala w Żorach, Rybniku, czy Jastrzębiu-Zdroju i te łóżka na pewno jeszcze pozostaną.

Dziś w województwie śląskim odnotowano 952 zakażenia Covid-19 , w całym kraju to blisko 13,5 tysiąca przypadków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj