Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kucharzewska tłumaczy decyzję wojewody o ograniczeniu kontroli palenisk

Facebook Twitter

W Radiu 90 mówimy dziś o decyzji wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, który nakazał straży miejskiej ograniczyć do niezbędnego minimum kontrolę gospodarstw domowych i tego co jest spalane w piecach.

fot. Paweł Wengerski

Strażnicy mają teraz mają walczyć z pandemią, a nie kontrolować posesję. Wywołało to falę krytyki ze strony osób zajmujących się zanieczyszczeniem powietrza.

To zaskakująca i niezrozumiała decyzja

– mówił dziś w poranny gość Radia 90 Emil Nagalewski, koordynator Polskiego Alarmu Smogowego w województwie śląskim.

Emil Nagalewski

A jak polecenie to tłumaczy rzecznik wojewody Alina Kucharzewska?

Skąd to polecenie. Przede wszystkim z racji pandemii kronawirusa, poza tym wyszło polecenie wojewody dotyczące tego, aby straż miejska wspierała działania policji, chodzi o kontrolę mieszkańców przebywających w izolacji, kwarantannach. Dodatkowo straż miejska również sprawdza czy przedsiębiorcy nie łamią zasad reżimu sanitarnego. Także bardzo dużo zadań mają straże miejskie. Jeżeli jest ewidentne łamanie przepisów w zakresie ochrony środowiska, tutaj oczywiście straż miejska zobowiązania jest do podjęcia natychmiastowych działań.

Alina Kucharzewska

Dodajmy, że decyzja wojewody Jarosława Wieczorka została skierowana 21 października do wszystkich samorządów na terenie województwa śląskiego.

Decyzja Wojewody-TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj