Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kucharzewska: ”W przyszłym tygodniu rozpoczną pracę punkty szczepień masowych w Czerwionce-Leszczynach i Żorach”

Facebook Twitter

''W przyszłym tygodniu rozpoczną pracę punkty szczepień masowych w Czerwionce-Leszczynach i Żorach'' - zapowiedziała w porannej rozmowie w Radiu 90 Alina Kucharzewska, zastępca Dyrektora Biura Wojewody Śląskiego. Koniec też z podróżami na drugi koniec województwa, by się zaszczepić przeciwko Covid-19.

W najbliższych dniach na terenie województwa ma ruszyć 13 takich punktów. Wybraliśmy na początku Czerwionkę-Leszczyny i Żory, bo było tam do tej pory najmniej szczepień w województwie

– mówi nasz poranny gość:

Alina Kucharzewska: We wtorek (27.04.) prawdopodobnie te szczepionki dotrą do tych punktów m.in. do Czerwionki-Leszczyn, tam w przyszłym tygodniu będzie można zaszczepić 3,5 tysiąca mieszkańców, jeżeli chodzi o Żory to tam 1200 dawek zapotrzebował punkt i tyle też mieszkańców będzie szczepił. Uruchamiane będą w tych powiatach, w których plasowały się na końcu jeżeli chodzi o ilość podawanych dawek. Powiat rybnicki plasuje się niestety na szarym końcu jeżeli chodzi o wyszepienia, dlatego też taki masowy punkt jest bardzo potrzebny, w Żorach również trzeba nadążyć ze szczepieniami.

W sumie w województwie śląskim ma powstać 70 punktów szczepień masowych. Ruszyć mają one w maju. Do tej pory działa 700 punktów szczepiących. Niestety wielu mieszkańców, by się zaszczepić, musiało udać się do odległych punktów.

To się już zmienia

– mówi poranny gość Radia 90:

Radio 90: Dlaczego jesteśmy zmuszeni do tego, by jeździć nawet na drugi koniec województwa aby się zaszczepić? Tak wygląda bardzo często sytuacja mieszkańców tego regionu.

Alina Kucharzewska: Panie redaktorze, tak to wyglądało do tej pory, teraz jest zupełnie inny system, otwierają się coraz większe ilości slotów wolnych do zapisywania się i mieszkańcy tak naprawdę mają już wybór gdzie i jaką szczepionką będą mogli się zaszczepić.

Radio 90: Chce pani powiedzieć, że jeżeli teraz będę kontaktował się czy to za pomocą drogi SMS, infolinii czy pacjenta gov.pl, będę mógł wybrać sobie szczepionkę?

Alina Kucharzewska: Tak, takie możliwości przedstawiał minister Dworczyk, pełnomocnik ds. szczepień.

fot. pixabay.com

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Aliną Kucharzewską, zastępcą Dyrektora Biura Wojewody Śląskiego do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj