Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kucharzewska w Radiu 90: Od przyszłego tygodnia wspólne kontrole policjantów i sanepidu

Facebook Twitter

Od przyszłego tygodnia wspólne kontrole policjantów i sanepidu. Służby będą sprawdzać czy mieszkańcy noszą maseczki - zapowiedziała w porannej rozmowie w Radiu 90 Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Fot. pixabay.com

Wczoraj odnotowaliśmy rekordową tej jesieni ilość zakażeń koronawirusem. W całym kraju było to 15,5 tysiąca, na Śląsku 1200 przypadków. Zapomnieliśmy o maseczkach i dystansie, zapomnieliśmy o koronawirusie

– mówił poranny gość Rada 90:

Alina Kucharzewska: Na pewno mniejsze zachorowania byłyby gdyby np. w komunikacji miejskiej mieszkańcy rzeczywiście mieli założone te maseczki, a niestety tak nie jest. Zwłaszcza młodzi ludzie zauważam, że maseczek w ogólnie nie używają. Tak samo jest w dużych sklepach wielkopowierzchniowych.

Radio 90: Będzie więcej kontroli?

Alina Kucharzewska: Tak, już w przyszłym tygodniu. Wczoraj odbyło się spotkanie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej aby ustalić zasady tych kontroli policjantów, więcej na pewno będzie ich w galeriach i środkach komunikacji publicznej, towarzyszyć im będą np. pracownicy sanepidu.

Wspólne kontrole po to, by nie było wątpliwości prawnych, a z tymi mieliśmy wielokrotnie do czynienia

– podkreśla Alina Kucharzewska. Innych obostrzeń póki co nie będzie wprowadzanych, bo jak podkreśla poranny gość Radia 90, najważniejsze skupić się na przestrzeganiu podstawowych zasad sanitarnych.

fot.pixabay.com

Od dzisiaj (05.11) szpital MSWiA w Katowicach będzie jednoimienny, w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach na 144 miejsc zajętych jest ponad 100 łóżek. W najbliższym czasie można spodziewać się również zwiększenia liczby łóżek covidowych w szpitalach województwie śląskim:

Alina Kucharzewska: Do 22 listopada chcemy uruchamiać kolejną bazę łóżek covidowych na terenie województwa śląskiego. Już nie tylko te szpitale w których funkcjonują oddziały zakaźne, a przypomnę takich szpitali mamy 7, ale również szpitale pozostałe, które będą musiały utworzyć łóżka.

Radio 90: Czy już dzisiaj wiemy, gdzie powstaną oddziały covidowe?

Alina Kucharzewska: Prawdopodobnie tak jak to było na wiosnę czy w zeszłym roku na jesień, każdy szpital będzie miał zabezpieczoną bazę łóżek dla pacjentów.

Do szpitali najczęściej trafiają osoby niezaszczepione. W województwie śląskim zaszczepionych jest 53% mieszkańców.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj