Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kucharzewska: Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym w Katowicach

Facebook Twitter

W związku z rosnącą liczbą zachorowań zwiększamy liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym w Katowicach- mówi Alina Kucharzewska rzecznik Wojewody Śląskiego. Jak już was informowaliśmy na Śląsku mamy dziś (03.03.) 1989 nowych zakażeń COVID-19, w całym kraju to ponad 15,5 tysiąca.

Fot. katowice.uw.gov.pl

Alina Kucharzewska: Takich dużych wzrostów nie mieliśmy rzeczywiście od kilku miesięcy, przypomnę, że ostatnio takie zwyżki mieliśmy w listopadzie, a dokładnie 19 listopada no i niechlubny rekord ponad 4 300 zakażeń. Nie chcielibyśmy, żeby taka sytuacja się powtórzyła. Z tego względu, że wzrasta ilość zachorowań, niestety też wzrasta liczba pacjentów, którzy wymagają leczenia szpitalnego, dlatego też zdecydowano o uruchomieniu kolejnego modułu szpitala tymczasowego w Katowicach.

Szpital tymczasowy w Katowicach zostanie rozbudowany o kolejne 90 łóżek, będzie ich miał teraz 180. Dziś (03.03.) rano w szpitalu było 93 pacjentów, z czego 13 na łóżkach respiratorowych. Każdego dnia rośnie liczba pacjentów, jaka trafia do lecznicy zlokalizowanej na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowym w Katowicach:

Alina Kucharzewska: Zauważamy wzrost tych pacjentów. W sam miniony weekend 27 pacjentów zostało tam przywiezionych. Niestety z dnia na dzień ta liczba pacjentów, którzy są tam przywożeni karetkami- wzrasta. Kadra lekarska, medyczna jest już uruchomiona.

Docelowo szpital tymczasowy w Katowicach ma przyjąć 500 pacjentów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj