Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuchnia Radia 90: Czas na botwinkę. To propozycja z wiosennego straganu

Facebook Twitter

Szybko, sezonowo, pysznie. Tak lubimy w kuchni Radia 90. Dziś propozycja z wiosennego straganu, bo to czas botwinki. Zupę robi się "raz dwa", jest smaczna i pożywna. Nawet jak ktoś miał traumę z dzieciństwa w związku z botwinkową, zapomni o złych wspomnieniach. Spróbujecie?

Właśnie teraz jest czas tej zupy,  przygotowuje się ją wiosną, kiedy buraki mają młode liście, są miękkie i delikatne, wykorzystuje się zarówno liście, jak i łodygi oraz małe buraczki. Dodatki mogą być różne: ziemniaki, jajko, koperek. Można podawać gorącą jak zwykłą zupę lub jako chłodnik.

Tu na zdjęciu liście, które zanim trafiły do zupy, były piękna ozdobą stołu.

Potrzebujemy:

Litr bulionu, pęczek botwinki, kilka ziemniaków, jedną marchewkę, sok z cytryny, śmietanę, sól, pieprz i koperek, tyle ile lubicie.

Liście, łodygi i buraczki porządnie umyć i posiekać, buraczki na cienkie plasterki, ziemniaki i marchewkę obieramy i kroimy: ziemniaki na kostkę, marchewkę albo w plastry, albo także w kosteczkę.

W rondlu na oliwie smażymy ziemniaki z marchewką, około 7 minut, po tym czasie zalewamy warzywa gorącym bulionem. Gotować około 5 minut i wrzucić buraczki, po kolejnych 5 minutach dodać łodyżki i liście botwinki. Doprawić pieprzem, sprawdzić czy nie potrzeba dodać soli. Na koniec doprawiamy sokiem z cytryny, dajcie tyle ile lubicie, około 2 łyżeczek, 5 łyżek śmietany 30 % i koperek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj