Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuchnia Radia 90: Smacznego Nowego Roku!

Facebook Twitter

W naszym cyklu zgromadziliśmy już sporą ilość przepisów. To przepisy znalezione przez naszych dziennikarzy, ale także podrzucane przez słuchaczy Radia 90. Wszystkie sprawdzone w kuchni Radia 90.

Nowy Rok to nowe kulinarne wyzwania, przepisy przywożone z podróży, ze spotkań u przyjaciół czy z zeszytów wygrzebanych w szufladach babć.

Zanim ruszymy na poszukiwanie nowych smaków, polecamy Wam wybrane przepisy z 2022 roku.

Tarta z burakiem i łososiem

To jest przepis, który przyda się na karnawałowe przyjęcie, kolejny sprawdzony na wytrawną tartę. Łączy smak buraczka ze słoną fetą oraz wędzonym łososiem, wszystko podane na kruchym spodzie.

Deserki w słoiczkach

Ten przepis przyda się na przyjęcie, można szybciej przygotować, nie jest wymagający a bardzo efektowny. W Kuchni Radia 90 serwowaliśmy słoiczki z malinami, czekoladą oraz banany miksowane z awokado i gorzką czekoladą.

Przekąski do pracy czy szkoły

Przepis na bułeczki z maślanki zrobił furorę wśród słuchaczy Radia 90. Bułeczki scones pochodzę ze Szkocji, ale są znane w całej Wielkiej Brytanii. Podawane są w różnych wersjach, z dodatkami lub bez. W cyklu „coś do śniadaniówki” były także ciasteczka z kakao i białą czekoladą. Piekliśmy także drożdżówki ze owocami lub białym serem.

Bigos na Nowy Rok

Polecamy także nasz przepis na noworoczny bigos. Klasyka gatunku!

Smacznego 2023 roku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023