Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuchnia Spotkań w Zabytkowej Kopalni Ignacy czyli rozmowy przy stole w Niewiadomiu

Facebook Twitter

Rusza cykl spotkań, które mają pomóc w stworzeniu koncepcji działań w przestrzeniach byłej sprężarkowni. Ma być miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, pobudzać innych do działania. Najbliższe spotkanie w środę (14.12), o 18.00, w kuchni i przestrzeni relaksacyjnej sprężarkowni gościem będzie Mateusz Banaszkiewicz z Kabarety Młodych Panów.

Kuchnia Spotkań w Zabytkowej Kopalni Ignacy to projekt realizowany przez Fundację ArtGroup w ramach Śląskiej Przestrzeni Innowacji i jest odpowiedzią na wyzwanie jak włączyć mieszkańców Rybnika, w szczególności angażując mieszkańców dzielnicy Niewiadom w tworzenie koncepcji przestrzeni budynku byłej sprężarkowni, tak aby stała się ona miejscem gdzie mogą oni rozwijać swoje zamiłowania i pasje kulturalne, pobudzać innych do działania.

Opracowana przez fundację innowacja społeczna polega na wykorzystaniu trendu wspólnego przygotowywania posiłków, połączenia go z formułą rozmów przy stole i wykorzystania jako pretekstu do integracji i dialogu społecznego. Cały program obejmuje cykl 6 spotkań które odbywają się na przestrzeni grudnia i stycznia w budynku sprężarkowni Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Na spotkania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Rybnika i okolic, a szczególnie Niewiadomia, którzy chcieliby się włączyć w współdecydowanie o aktywnościach realizowanych w sprężarkowni.

Kolejne spotkania są dedykowane różnorodnym zainteresowaniom w obszarze których mogłyby się dziać w tym miejscu aktywności.

Chcemy w ten sposób inspirować mieszkańców kreatywnego podejścia do współtworzenia tej przestrzeni.

Na pierwszym spotkaniu gościem był Remigiusz Rączka, zebrano pomysły i opinie w jaki sposób popularny trend kulinarny moglibyśmy przenieść na aktywacje realizowane na kopalni.

Na najbliższym spotkaniu 14 grudnia o godzinie 18,00 właśnie w kuchni i przestrzeni relaksacyjnej sprężarkowni gościem będzie Mateusz Banaszkiewicz z Kabarety Młodych Panów:

Chcemy się zastanowić nad tym w jaki sposób w takich przestrzeniach można realizować projekty kulturalne i rozrywkowe.

W planach jeszcze kolejne spotkania – ostatnie w tym roku 30 grudnia, które będzie poświęcone pasji fotograficznej, gościem będzie Marcin Giba. Kolejne 2 spotkania w styczniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023