Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Akceptacja planowanej podwyżki cen wody przez marszałka województwa śląskiego to zły ruch

Facebook Twitter

Akceptacja planowanej podwyżki cen wody przez marszałka województwa śląskiego to zły ruch - przyznał poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak już was informowaliśmy, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów planuje podnieść od 1 stycznia przyszłego roku ceny wody o 32 procent.

Akceptacja planowanej podwyżki cen wody przez marszałka województwa śląskiego to zły ruch – przyznał poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak już was informowaliśmy, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów planuje podnieść od 1 stycznia przyszłego roku ceny wody o 32 procent.

Piotr Kuczera: Przedsiębiorstwo Wody Polskie będzie oceniało stawki, które będą proponowane przez przedsiębiorstwo wodociągowe. Tak naprawdę okaże się, że to znowu samorząd będzie musiał dopłacić do tego interesu. Z jednej strony nie ma tutaj na taryfach żadnej możliwości ruchu, z drugiej strony jest też tak, że podwyżki się wprowadza na coś, co się wydaje, że po prostu jest.

Radio 90: Marszałek województwa akceptuje tę podwyżkę?

Piotr Kuczera: W obecnych czasach to jest moim zdaniem zły ruch. Tak naprawdę powinniśmy – szczególnie w tym takim ogólnodostępnym dobru, jakim jest woda – te ceny jak najbardziej stabilizować. Myślę, że tutaj samorząd lokalny, ale też korporacje związane z przedsiębiorstwami, które gospodarują wodą, będą interweniowały, chociaż akurat tutaj wiem, że ta sytuacja jest bardzo trudna do odkręcenia.

W sprawie interweniował już Śląski Związek Gmin i Powiatów któremu przewodniczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj