Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Jestem przekonany, że TBS poradzi sobie z budową mieszkań w centrum Rybnika”

Facebook Twitter

''Jestem przekonany, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego poradzi sobie z budową mieszkań w centrum Rybnika na ulicy Hallera'' - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Rybnik z drona Radia 90

Przypomnijmy, szefem TBS w Rybniku został Olgierd Zaraś, który wcześniej kierował Zakładem Techniki Komunalnej w Żorach. Jesienią 2018 roku doszło do protestu podwykonawców, którym wykonawca był winny pieniądze za wykonaną pracę. Doszło do blokady dróg i pikiety pod Urzędem Miasta w Żorach:

Radio 90: Po co panu takie kłopoty, nie lepiej powiedzieć, że sprzedajemy działkę deweloperowi, niech on buduje?

Piotr Kuczera: Panie redaktorze, jest coś takiego jak kształtowanie przestrzeni publicznej i twierdzę, że spółka miejska zrobi to dobrze tym bardziej, że mamy gotowy projekt konkursowy, który został wybrany spośród wielu projektów, które spłynęły z całej Polski. Jest też tak, że brakowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Rybniku, to takie nasze zaniedbanie, mam nadzieję, że teraz uda się w kilku lokalizacjach.

prezydent Piotr Kuczera

80 mieszkań na Hallera ma zostać wybudowanych do jesieni 2023 roku. Kiedy powstaną mieszkania w Boguszowicach czy Popielowie na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast że dwa budynki komunalne buduje także Zakład Gospodarki Mieszkaniowej na ulicy Kolejowej, te mają być gotowe jeszcze we wrześniu tego roku.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj