Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Jestem zwolennikiem budowania rzeczy droższych z dobrych materiałów, które w eksploatacji będą mniej obciążały budżet”

Facebook Twitter

''Jestem zwolennikiem budowania rzeczy droższych z dobrych materiałów, które w eksploatacji będą mniej obciążały budżet'' - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pytany o koszty modernizacji kamienicy przy ulicy Chrobrego.

fot. Lucyna Tyl

Modernizacja zakończyła się w poniedziałek (24.05.) i kosztowała 5 mln 700 tysięcy złotych. Powstało w niej 8 mieszkań komunalnych. Miasto chciało w innowacyjny sposób podejść do naprawy zostawiając tylko zabytkową frontową ścianę. Niestety trzeba było ją zburzyć i wybudować budynek od podstaw:

Piotr Kuczera: Pytanie bardzo proste, czy porównujemy się z deweloperem, który buduje w tzw. szczerym polu i później od gminy domaga się drogi, oświetlenia itd., czy mówimy o tym, że ratujemy element historyczny miasta Rybnika. Rzeczywiście pomysł był bardzo innowacyjny, bo mamy modułowe mieszkania dobrze wyciszone, myśl szła w tym kierunku, aby te mieszkania były tanie w eksploatacji i w kolejnych latach tak naprawdę ten element będzie dla nas najistotniejszy. Ja jestem zwolennikiem budowania rzeczy droższych z dobrych materiałów, które w eksploatacji będą mniej obciążały budżet.

W związku z zakończeniem prac budowlanych, w kamienicy na ulicy Chrobrego zlikwidowany zostanie pas postojowy dla samochodów. W jego miejscu powstanie dwukierunkowa droga rowerowa:

Piotr Kuczera: Mamy miejsca parkingowe wyznaczone całkiem blisko. Wielu mieszkańców się do mnie zwracało, aby na tym odcinku, gdzie mamy dużo szkół, zrobić drogę dwukierunkową dla rowerów, oczywiście tutaj samochody nadal będą miały dwa pasy, tutaj będzie trochę utrudnień w najbliższym czasie, bo jednak te roboty które przeprowadzają Rybnickie Służby Komunalne trochę będą trwały, ale będzie droga rowerowa oddzielona pasem zieleni, będzie to wyglądało bardzo po europejsku.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021