Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Jeżeli będzie potrzeba, wezmę udział w mediacjach pomiędzy lekarzami a dyrekcją szpitala w Rybniku”

Facebook Twitter

''Jeżeli będzie potrzeba, wezmę udział w mediacjach pomiędzy lekarzami a dyrekcją szpitala w Rybniku'' - zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Przypomnijmy, 46 lekarzy specjalistów którzy nie chcą przyjąć nowych warunków pracy i płacy zapowiedziało odejście z pracy. W liście do Marszałka Województwa lekarze piszą, że grozi to zamknięciem kilku szpitalnych oddziałów i zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców całego subregionu.

Pismo trafiło także na biurko prezydenta Rybnika. Poniedziałkowe (29.03.) rozmowy pomiędzy lekarzami a dyrekcją szpitala nie przyniosły przełomu w sporze:

Piotr Kuczera: Bardzo martwi mnie ta sytuacja, jesteśmy w sytuacji covidowej, służba zdrowia od roku pracuje na pełnych obrotach, myślę że lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, robią wszystko aby pomagać w jak największej skali, tutaj taki konflikt, jest to sytuacja trudna.

Radio 90: Panie prezydencie, a rozważał pan udział w takich mediacjach jako gospodarz miasta?

Piotr Kuczera: Jeżeli zostanę o to poproszony, to tak. Nie umywam rąk, jeżeli będzie taka potrzeba to myślę, że warto rozmawiać.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021