Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: „Kupno parostatku na rybnicki zalew i rozbudowa kolei wąskotorowej to ciekawy pomysł, choć potrzeby mieszkańców są dziś inne”

Facebook Twitter

Burmistrz Paweł Macha zdradził że chętnie przekaże Miastu Rybnik 5 kilometrów szyn, które otrzymał od PKP PLK. Namawiał też prezydenta Kuczerę do kupna parostatku.

Piotr Kuczera: Taką propozycję wystosował i z punktu widzenia potrzeb dzisiaj, to nie jest potrzeba pierwszego rzędu. Pamiętam stateczek „Ania” na rybnickim morzu, był to bardzo przyjemny widok. Być może uda się to kiedyś zrobić w wersji trochę bardziej ekologicznej, nie do końca parostatek. Pomysł jest od przemyślenia, jakby była możliwość, to jak najbardziej.

Radio 90: Parostatkiem w piękny rejs wypłyniemy i potem możemy dopłynąć do stacji. Jest szansa na rozbudowanie kolejki wąskotorowej?

Piotr Kuczera: Cały czas jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, po drodze mamy niestety użytek ekologiczny, który trzeba zmienić nie tylko w planach miasta Rybnika, ale i w wojewódzkich i w tym kierunku byśmy poszli. Szyny mogę wziąć i projekt na pewno będziemy przygotowywać, ale nie jest to projekt pierwszorzędny.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj