Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Miałem dylemat otwierać czy nie otwierać drogę

Facebook Twitter

Miałem dylemat otwierać czy nie otwierać drogę- przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Jak wiecie z naszych wiadomości, w piątek (10.04.) w samo południe miasto otworzyło 10-kilometrowy odcinek Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz:

Rzeczywiście, miałem pewny dylemat czy otwierać, ale stwierdziłem, że w tych warunkach a nuż się nam ta droga przyda do szybszego transportu a żadnych uroczystości z wiadomych powodów nie przewidywaliśmy. Zresztą, rybniczanie czekali na to od lat 70., także myślę, że to taka mała niespodzianka na święta. Droga jest własnością miasta, miasto ją budowało, także to była nasza autonomiczna decyzja, kiedy ją otwieramy. Oczywiście uzależniona od tego o czym mówiłem, czyli od wszystkich zezwoleń/pozwoleń odbiorów. Tak się złożyło, że akurat ostatnie spłynęły w czwartek (09.04.) po południu, potwierdzenia przyszły w piątek (10.04.).

Dopuszczalna prędkość na drodze to 100 km na godzinę, dzięki temu przejazd z Rybnika do węzła autostrady A1 w Żorach zajmuje kilka minut.

Cała rozmowa z prezydentem Rybnika poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zobacz film z drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz:

Zobacz inne nasze filmy z budowy drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj