Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Mieliśmy prawo zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, by nie dopuścić do powstania kopalni Paruszowiec”

Facebook Twitter

''Mieliśmy prawo zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, by nie dopuścić do powstania kopalni Paruszowiec'' - mówił poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

W porannej rozmowie Arkadiusz Żabka rozmawiał o sporze prawnym w tej sprawie z wojewodą śląskim. Po korzystnym dla miasta wyroku przed wojewódzkim sądem administracyjnym wojewoda wniósł skargę kasacyjną. W jego ocenie sąd nie dokonał kontroli legalności uchwały Rady Miasta Rybnika i pozostawił wadliwy akt prawa miejscowego w obrocie prawnym. Konflikt będzie musiał rozstrzygnąć teraz Naczelny Sąd Administracyjny:

Radio 90: Pana zdaniem argumenty miasta są na tyle mocne, że rybniczanie mogą spać spokojnie?

Piotr Kuczera: Argumenty miasta przekonały wojewódzki sąd administracyjny, zakładam że drabinę wyżej też będzie po myśli miasta. Wiem jedno, nie ma akceptacji społecznej dla tego typu inwestycji. Mieliśmy prawo zmienić plan zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze.

Radio 90: Wojewoda podkreśla, że nie ma nic wspólnego z kopalnią, on po prostu chce aby było przestrzegane prawo.

Piotr Kuczera: Sąd wojewódzki się wypowiedział, można było po prostu nie robić nic. Idziemy szczebel dalej, na pewno powalczymy i pokażemy argumentację. Mam nadzieję, że ten sąd też utrzyma stanowisko, które jest dla nas rybniczan satysfakcjonujące.

A cała poranna rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj