Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Musimy wyrzucić firmy z systemu odbioru odpadów komunalnych”

Facebook Twitter

Od stycznia miasto Rybnik nie będzie odbierało odpadów z firm prowadzącym działalność gospodarczą z nieruchomości, na których nikt nie mieszka, ale powstają śmieci. Teraz to przedsiębiorcy muszą podpisać umowę z firmą odbierającą odpady. Wszystko po to, by nie obciążać kieszeni mieszkańców.

Mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera:

Ustawa o gospodarce odpadami komunalnymi jest jaka jest, samorządy od wielu lat apelują o to, aby ją zmienić, tego nie uczyniono. Dzisiaj polityka samorządów jest pokłosiem jakości tej ustawy, albo mieszkańcy będą dopłacać do tych firm i wtedy cena śmieci będzie powyżej 30 złotych/osoba, albo powiem brzydko, wyrzucimy je z systemu i trafią na rynek i będą się dogadywać indywidualnie z firmami, które zbierają te odpady. Nie mamy za bardzo wyjścia z punktu widzenia miasta nie jest to dobra ustawa.

Pojawia się jednak pytanie, ile firm dostosuję się do nowych przepisów i czy nie będą powstawać dzikie wysypiska:

Radio 90: Nie obawia się pan, że będziemy świadkami narodzin dzikich wysypisk?

Nie jestem prorokiem, zakładam, że jesteśmy w XXI wieku i jest to ostateczność, wszyscy wiedzą gdzie jet rybnickie wysypisko i PSZOK, wiedzą i mają kontakt do firm, które wywożą te śmieci. Jeżeli jest z tym problem to te kontakty udostępnimy, ale nie jest to myślę sprawa trudna. Jeżeli będzie chęć pseudo zaoszczędzenia kosztem środowiska i kosztem nas wszystkich, to na zgody lokalnego samorządu na to nie będzie.

Mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą jest do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj