Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Nie czekajmy na ostatni moment, zróbmy to teraz

Facebook Twitter

Gaz, ekogroszek, a może pellet? Do końca czerwca musimy poinformować urząd miasta czy gminy czym ogrzewamy swój dom. Zgłoszenie ma trafić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dzięki temu dowiemy się w końcu, czym Polacy ogrzewają swoje domy i ile pieców jeszcze trzeba wymienić.

Fot. pixabay.com

Jeżeli nie poinformujemy urzędu, grozi nam mandat. Niestety mimo to ciągle niewiele osób złożyło deklarację. W skali kraju to niecałe 3 mln osób. Jak wygląda sytuacja w Rybniku? Miasto zajmuje 7. w województwie śląskim. Na dziś takie deklarację złożyło 37% mieszkańców. Mówi Piotr Kuczera poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Wielu jest takich, którzy czekają na ostatni moment. Ja tu jednak apeluje, aby tego nie robić i już teraz sięgnąć najlepiej po wersję elektroniczną. To nie jest aż tak skomplikowane, jak niektórzy myślą i trzeba go po prostu wypełnić. To jest obowiązek, a to oznacza, że niestety po pierwszym lipca ustawodawca będzie groził nam mandatami za to, że się nie zarejestrowaliśmy. To ma pomóc nam wszystkim w rozwoju sieci ciepłowniczej, ale też w analizie tego, jaki zasób w piwnicach posiadamy.

Radio 90: Jest to na tyle proste, że można to wypełnić intuicyjnie czy trzeba zatrudniać sztab fachowców, którzy wypełnią te tabelki.

Piotr Kuczera: Chodzi o to, że jest to intuicyjne, tak ta ankieta została przeprowadzona. Na pewno każdy, kto z internetem jest choć trochę obeznany, da sobie z tym radę.

Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022