Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Nie odpuścimy, musimy zrobić wszystko, by kopalnia Paruszowiec nie powstała

Facebook Twitter

Nie odpuścimy, musimy zrobić wszystko by kopalnia Paruszowiec nie powstała - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Jak wiecie z naszych wiadomości, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na wniosek spółki Bapro chcącej wydobywać węgiel pod Rybnikiem zawiesiła postępowanie. Stało się tak po zmianie przez rybnickich radnych planu zagospodarowania przestrzennego, który uniemożliwia budowę kopalni. Spółka liczy jednak na to, że wojewoda odrzuci uchwałę radnych. Będziemy robić wszystko by tak się nie stało – mówił poranny gość Radia 90:

Na pewno by się źle stało, gdyby uchwała została w całości uchylona. Myślę, że nasze służby prawne, również pełnomocnik Tomasz Cios, który całą sprawę pilotuje wraz z Miejską Pracownią Urbanistyczną, będą robili wszystko, by przekonać pana wojewodę, że ta uchwała to prawidłowy akt prawa.

Radio 90 : potem jeszcze pozostaje sąd administracyjny, jako ten ostatni szczebel decyzji

Ja chcę powiedzieć, że na pewno jako miasto tematu nie odpuścimy. Wiemy jaka jest rola mieszkańców, dla mnie na tym etapie sprawa musi być zakończona w taki sposób, że ta kopalnia nie powstanie.

Spór pomiędzy spółka, a miastem może trwać nawet trzy lata, bo na taki okres czasu zostało zawieszone postępowanie przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
A cała rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj