Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Nie podzielam obaw mieszkańców Rybnika-Orzepowic [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie podzielam obaw mieszkańców- mówił w porannej rozmowie Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pytany o trwający od tygodnia remont ulicy Rudzkiej. Ten ma potrwać osiem miesięcy i rodzi niepokój mieszkańców Rybnika-Orzepowic.

Przedsiębiorcy już liczą straty, a mieszkańcy tej rybnickiej dzielnicy zastanawiają się nad sensem budowy na wąskiej drodze ścieżki rowerowej. O problemie Arkadiusz Żabka rozmawiał z porannym gościem Radia 90 prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Piotr Kuczera: Narosło dużo emocji. Jest tak, że emocje są zawsze złym doradcą i jest to trudny czas na pewno dla lokalnego biznesu, dla mieszkańców. Robimy wszystko, aby dokończyć rybnickie bulwary i żeby szlak od Stodół po centrum miasta, później po zabytkową kopalnię Ignacy był jednak całościowy. Myślimy, że te obawy są o tyle nieuzasadnione- remont w tym dużym zakresie, bo wchodzimy mocno w ziemię, powoduje utrudnienia- za to mogę tylko przeprosić i zrobić wszystko, żeby jak najszybciej się ten remont zakończył.

Radio 90: Czy słowa przepraszam, wystarczą tym, którzy mają tam biznes, mają sklepy, mają zakłady usługowe, którzy mówią: będziemy musieli zwijać interes.

Piotr Kuczera: Panie redaktorze, ja to słyszę przy każdym większym remoncie na terenie miasta i z jednej strony muszę ważyć dobro lokalnego biznesu i ten dojazd i tu też apel do lokalnej społeczności: jeżeli kupowali w tych sklepach, niech to czynią dalej. Może będzie się trudniej przechodziło przez tę jezdnię, ale jest to dzisiaj cały czas możliwe. Na pewno ten klient, który przejeżdżał, niestety zostaje wyeliminowany tymi objazdami.

Na środę (04.03) zaplanowano wyjazdowe posiedzenie komisji na remontowanym odcinku Rudzkiej. Cała rozmowa poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj więcej:

Rybnik: Trwa remont ulicy Rudzkiej, przedsiębiorcy liczą straty [FOTO]

Cała rozmowa na wideo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021