Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Nie wycofuję się z pomysłu SKM

Facebook Twitter

"Nie wycofuję się z pomysłu Szybkiej Kolei Miejskiej pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem, ale musi zmienić się model jej finansowania"- mówił w porannej rozmowie w Radio90 prezydent Piotr Kuczera. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, Rybnik nie będzie już finansował tego połączenia.

Rocznie miasto przeznaczało na ten cel 600 tysięcy złotych. Samorządowcy zdecydowali o rezygnacji z dotacji ze względu na trudną sytuacją finansową:

Pomysł Panie redaktorze jest słuszny, ja się z tego nie wycofuje, bo tak naprawdę przerzucenie transportu samochodowego na kolejowy w perspektywie kolejnych lat będzie koniecznością. Dzisiaj mamy taką sytuację, że ktoś we wrześniu wyszedł i powiedział, że pensja minimalna rośnie, że podatki obniżamy i zrobił to w trakcie roku budżetowego. To się wszytko przekłada oczywiście na dane finansowe samorządu i w perspektywie kolejnego roku szukam oszczędności. To nie jest tak, że mi bardzo zależy na tym, żeby ona nie funkcjonowała. Nie po to spotykałem się wielokrotnie z marszałkiem- bo mówimy przecież o instytucjach, a nie osobach- żeby przekonać drugą stronę do tego, żeby pojawiły się dodatkowe składy.

Tymczasem Wodzisław Śląski w przyszłorocznym budżecie ma zaplanowane finansowanie połączenia. Urząd Marszałkowski w Katowicach apeluje do samorządowców o odpowiedzialność. Cała rozmowa poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

https://www.youtube.com/watch?v=P3djvKCB0p4&feature=emb_title

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj