Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera: Nowych toalet na Stadionie Miejskim na razie nie będzie

Facebook Twitter

W maju 2016 roku Prezydent Rybnika mówił, że to wstydliwy problem i za pół roku go rozwiąże. "Minęły prawie trzy lata i nowych toalet nadal nie ma i póki co nie będzie" - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

To spory problem szczególnie podczas zawodów żużlowych, gdzie stadion odwiedza nawet 10 tysięcy kibiców. Od lat miasto na imprezy sportowe wynajmuje przenośne toalety. Toi Toie jednak nie rozwiązują problemu:

Z tymi Toi Toiami to jest niekończąca się historia. Było tak, żeśmy mieli zdaje się milion złotych na remont wejścia i toalet. Po kilku koncepcjach i po rozmowie z działaczami klubowymi, doszliśmy do wniosku, że taka koncepcja nie do końca jest dobra. Umieszczenie toalet wtedy bardzo blisko wejścia/wyjścia, spowodowałoby zatłoczenie. No i żeśmy z tego pomysłu zrezygnowali. Rzeczywiście temat się ciągnie, dokładamy Toi Toii, w tym sezonie też one będą. Chcemy takie zbudować. Przyznam się, że do końca jakiejś jasnej koncepcji tutaj nie ma to trzeba sobie powiedzieć, ponieważ był pomysł, aby część budynku związanych z zapleczem lekkoatletycznym rozbudowywać. Był pomysł, aby tą strefę wyjścia rozbudowywać i trochę to się wlecze.

W tym roku miasto przeznaczy 300 tysięcy złotych na remont istniejących toalet. Jak podkreślił w rozmowie z Radiem 90 Rafał Tymusz, Dyrektor rybnickiego MOSIR-u to remont, a nie rozbudowa więc ilość oczek nie wzrośnie. Modernizacja niestety nie zakończy się przed sezonem i będzie trwać w trakcie imprez sportowych…

MOSiR przeprowadzi w tym roku i to zabudżetowane w kwocie 300 tys. remont istniejących toalet. Na czas remontu, będą też dodatkowe Toi Toie także liczę, że problem się rozwiąże. 

Radio90: Ilość oczek tak zwanych, pozostanie bez zmiany tym bardziej, że z tego co wiem remont istniejących toalet będzie odbywał się w sezonie żużlowym więc będą wyłączone z użytkowania.

Będą dodatkowe Toi Toie także myślę, że nie będzie epidemii. Problem może być czasem palący, ale ja bym się bardziej skupił na widowisku.

Cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał redaktor Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020