Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Centralizacja państwa nam nie służy, samorząd by to zrobił lepiej” – mówi w Radio 90 prezydent Kuczera

Facebook Twitter

"Centralizacja państwa nam nie służy, samorząd by to zrobił lepiej" - tak prezydent Rybnika Piotr Kuczera mówi o organizacji szczepień na Covid 19. W Rybniku nie można się zapisać na szczepienia. "Limity miejsc zostały wyczerpane do końca marca" - słyszymy w przychodniach.

W tym tempie, jakie mamy dziś, zaszczepimy rybniczan dopiero za 10 lat

– wylicza rybnicki poseł Marek Krząkała. Ze zdaniem parlamentarzysty zgadza się prezydent Rybnika Piotr Kuczera, poranny gość Radia 90:

Zastrzegam, że miasto Rybnik nie ma nic wspólnego ze szczepieniami w sensie dostarczania szczepionek, czy organizowania szczepień. Kluczem jest ilość szczepionek, która została dostarczona. Nie jest żadną tajemnicą, że ona absolutnie nie jest ona wystarczająca. Tutaj się zgodzę z panem posłem, apeluję do seniorów, aby absolutnie nie wystawali w kolejkach. To się da załatwić telefonicznie, przez Internet. Chociaż zdaję sobie sprawę, że tutaj też występują trudności. Telefon albo milczy, albo jest informacja, że szczepionek nie ma.

Radio 90: Jest bałagan, jest chaos. Taki prezent od rządu powinny samorządy otrzymać?

To pokazuje jedną rzecz, że centralizacja państwa nam nie służy. Że samorząd będąc, bliżej ludzi jest w stanie zorganizować tego typu dystrybucję, ale wyłączono samorząd z tych działań.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021