Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera o szczepieniach: „Zakładam, że w maju ta akcja w sposób masowy ruszy w Rybniku”

Facebook Twitter

"Punkty szczepień powinny pracować przez 12 godzin, a nie tylko popołudniu"- przyznał w porannej rozmowie w Radio90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Wczoraj (10.05.) na kampusie ruszył pierwszy w mieście punkt szczepień masowych.

W tym tygodniu ma tam zostać zostać szczepionych 900 osób, w przyszłym półtora tysiąca. Niestety punkt działa od godziny 15.30:

Radio 90: Po wielu apelach prezydenta miasta, po gorzkich słowach pod adresem NFZ, ministra zdrowia i wojewody, w końcu ruszyła rejestracja i od wczoraj ruszyły szczepienia w pierwszym punkcie szczepień, na kampusie. Czuje pan dumę?

Piotr Kuczera: Przede wszystkim czuję, że samorząd przygotował punkty i czekaliśmy naprawdę długo na te szczepionki.

Radio 90: Jest pan zadowolony z tego co zaoferowały służby wojewody, NFZ, że to są właściwie popołudniowe punkty?

Piotr Kuczera: Z jednej strony są głosy takie, że mieszkańcy idą do pracy, potem idą się szczepić, moim zdaniem powinniśmy iść w kierunku właściwie takiego 12-godzinnego rytmu. Mam informację, że służby są na to przygotowane, jesteśmy w stanie to zrobić, wszystko zależy od ilości szczepionek.

Popołudniami od godziny 16.00 ma działać także drugi punkt, jaki zostanie uruchomiony w Rybniku w hali sportowej w Boguszowicach. Z kolei od 7.00 do godziny 15.00 ma szczepić trzeci punkt w szpitalu psychiatrycznym przy ulicy Gliwickiej.

Oba mają zacząć szczepić mieszkańców w najbliższy czwartek

– mówił poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Szczepienia od 13 maja maja ruszyć, mamy informacje, że pojawi się około 1400 szczepionek na halę w Boguszowicach, nieco mniej przy ulicy Gliwickiej. Zakładam, że te dostawy szczepionek będą zwiększane i w maju ta akcja w sposób masowy ruszy w Rybniku.

Radio 90: A kiedy w szpitalu psychiatrycznym rozpoczynają się szczepienia?

Piotr Kuczera: Mam informację, że pierwsze szczepionki- 90- też będą 13 maja i tutaj szczepienia będą od 7.30 do 15.00.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj