Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Park Industrialny w Niewiadomiu kończy inwestycje w Zabytkowej Kopalni Ignacy

Facebook Twitter

Park Industrialny w Niewiadomiu za ponad 5 mln złotych kończy inwestycje w Zabytkowej kopalni Ignacy. Mam nadzieję, że będzie to pięknym elementem turystyki dla całego kraju - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

mat.prasowe Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

Będzie to drugie po Parku Tematycznym na kampusie miejsce w Rybniku, gdzie bawiąc się, będzie można się uczyć. Niestety wandale szybko zniszczyli część urządzeń. Pytanie, czy Niewiadomiu nie dojdzie podobnych aktów wandalizmu?

Piotr Kuczera: Potężny teren, tu wymienię, plac Skwary, łąka rekreacyjna. Także zabytkowa Kopalnia Ignacy otrzymuje swój docelowy kształt. Będzie pięknym elementem turystyki industrialnej na mapie Rybnika, regionu województwa, ale myślę, że i Polski.

Radio 90: Czy miasto myśli o monitoringu tego miejsca? O zabezpieczeniu po prostu tych urządzeń.

Piotr Kuczera: Oczywiście, panie redaktorze nie możemy się poddawać wandalizmowi. Z nim trzeba walczyć, głośno o tym mówić i piętnować. Ale robić wszystko, aby nasze mienie chronić. Myślę, że dzielnica Niewiadom ceni sobie ten fakt, że tak potężne środki zostały zainwestowane i że to miejsce, które było kiedyś dumą tej dzielnicy, sercem tej dzielnicy, dzisiaj znowu takim pozostaje.

Industrialny plac zabaw przy zabytkowej kopalni Ignacy ma zostać otwarty wiosną przyszłego roku. Do dwóch lat teren ma zostać połączony ścieżką rowerową z rybnickimi bulwarami. W przyszłym roku w remontowanym budynku maszynowni i nadszybiu szybu Kościuszko uruchomiona zostanie interaktywna wystawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022