Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Jak opozycja wygra wybory, nie będzie CPK

Facebook Twitter

Jak opozycja wygra wybory nie będzie CPK- zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Szybka linia kolejowa, choć minie Rybnik, będzie przecinała sąsiednie miejscowości. Tamtejsze samorządy i mieszkańcy protestują. Prezydent Kuczera jest także przewodniczącym Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Fot. cpk.pl

Porannego gościa Arkadiusz Żabka pytał czy stanie on po stronie protestujących i jakie jest jego stanowisko na temat budowy CPK:

Piotr Kuczera: Jako Śląski Związek Gmin i Powiatów przygotowaliśmy stanowisko już dobre kilka miesięcy temu na temat przebiegu tych linii. Jest kwestia wykupów, dyskusji o tym śladzie. Na pewno boli ten dialog mieszkańcami. To, co się działo w urzędzie wojewódzkim, sceny bym powiedział drastyczne. Trzeba dalej rozmawiać i nie da się zrobić żadnej tak dużej inwestycji przy oporze społecznym. Myślę, że decydujące będą wybory. Jeżeli okaże się, że wybory wygra obecna ekipa, która promuje ten projekt, to na pewno z zawziętością będą ten projekt promowali. Jeżeli nie, wszystko się może zdarzyć, myślę, że nie będzie kontynuowany. Z punktu widzenia tych napięć społecznych nie wyobrażam sobie, żeby w takiej atmosferze dało się tak duży projekt przeprowadzić.

Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024