Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Spotkałem się z marszałkiem Chełstowskim w sprawie przyszłości szpitala w Rybniku

Facebook Twitter

Bez fleszy i udziału mediów doszło spotkania prezydenta Piotra Kuczery z marszałkiem województwa śląskiego, Jakubem Chełstowskim, w sprawie przyszłości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Rozmowa odbyła się kilka tygodni temu w Urzędzie Marszałkowskim i toczyła się wokół przyszłości tej placówki

– zdradził w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Kuczera.

Przypomnijmy, że podczas lipcowych obrad okrągłego stołu jaki odbył się w Sali Sejmiku Śląskiego, nie udało się w żaden sposób rozwiązać problemu. Teraz, jak mówi Piotr Kuczera, rozmowy odbyły się w spokojniejszej atmosferze:

Piotr Kuczera: Myślę, że tutaj zostały pewne propozycje zaprezentowane, jestem przed spotkaniem z radnymi koalicji rządzącej aby też wskazać w jaki sposób możemy ten szpital wzmocnić finansowo. Oczywiście mówimy głównie o kwestiach związanych z inwestycjami na terenie szpitala. Marszałek wskazał też sumy, które chce przekazać albo jako pożyczka albo kwoty na remont poszczególnych instalacji. Ja też wskazywałem na jedną bardzo ważną rzecz, czyli na samą atmosferę wokół szpitala w Rybniku. Powiedzmy, że te rozmowy przebiegły o wiele spokojniej merytorycznie i sytuacja stopniowo będzie się rozwiązywała.

Prezydent Rybnika podkreślił, że miasto nie będzie przejmowało szpitala, nie chce też tworzyć wspólnej spółki dla lecznicy:

Piotr Kuczera: Mówiliśmy o wsparciu inwestycyjnym szpitala, czyli mówiąc wprost, szukania pieniędzy na jakieś inwestycje na które pani dyrektor pieniędzy nie znajduje. Jestem przed spotkaniem z radnymi i chce ich przekonywać do takich rozwiązań, bo proszę pamiętać, że odbędzie się to kosztem jakiś inwestycji miejskich.

Tymczasem trzy oddziały szpitalne w tym kluczowa interna są zawieszone. 1 września warunkowo pracę rozpoczęła rybnicka pediatria.

A cała poranna rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj