Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera tłumaczy podwyżki cen wywozu śmieci w Rybniku

Facebook Twitter

Od nowego roku 100% podwyżka cen za wywóz odpadów w Rybniku. Z 11 na 22 złote za osobę w przypadku segregacji i 66 złotych za śmieci niesegregowane.

Wyższe ceny to efekt wzrostu tzw. opłaty marszałkowskiej, wzrostu cen energii i płacy minimalnej

– tłumaczą urzędnicy. Podwyżka jest nieunikniona- mówił poranny gość Radia 90, prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Cena jest trafiona, bo jest bardzo mocno przeanalizowana z wszystkich stron, bo to nie jest tak, że nagle sobie Rybnik tutaj działa samodzielnie- oczywiście na naszym terenie tak- ale w ramach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego, to jest dzisiaj podstawowy temat w samorządzie.  Śmieci, śmieci, jeszcze raz śmieci. Choćby dlatego, że samorządy domagają się zmiany ‚ustawy śmieciowej’. Trzeba sobie wprost powiedzieć, że jest bardzo anachroniczna.

Tymczasem dziś segregacja odpadów na osiedlach to w większości fikcja. Mało tego w związku z podwyżką nie zmieni się częstotliwość odbioru odpadów i to ona budzi wśród mieszkańców zabudowy jednorodzinnej najwięcej wątpliwości.

Ta opłata nie może być podzielona na jakieś tam drobne segmenty, ona musi być taka sama dla wszystkich mieszkańców. Ta tabela odbiorów jest wypadkową, wszelkie uwagi, jakie będą spływały, będą analizowane (…).

Nowe stawki będą obowiązywać w przyszłym roku, w 2021 rybniczan będzie prawdopodobnie czekać kolejna podwyżka.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020