Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”To co obiecałem, to uczyniłem, dlatego przekazuję 600 tysięcy złotych dla sportu w Rybniku”

Facebook Twitter

''To co obiecałem, to uczyniłem, dlatego przekazuję 600 tysięcy złotych dla sportu w Rybniku'' - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Fot. facebook.com/ROW1964Rybnik

Jak już was informowaliśmy władze zdecydowały o przekazaniu dodatkowych środków dla klubów sportowych. Ciągle jednak nie wiadomo w jaki sposób będą dzielone pieniądze:

Radio 90: To będzie dla sportów indywidualnych czy drużynowych?

Piotr Kuczera: Jeszcze nie zapadła do końca decyzja kiedy będzie konkurs, ale na pewno będzie i mogę powiedzieć, że to co obiecałem w okolicach 1 kwartału, że jak się pieniądze znajdą to będziemy tje przesuwać i to uczynimy. Jeżeli chodzi o środki konkursowe, to zasady zostaną ogłoszone przez Wydział Polityki Społecznej, myślę że w najbliższych 2 tygodniach.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera

Tymczasem rybnickie kluby nie czekając na dodatkowe pieniądze z miasta, same postanowiły sięgnąć po fundusze z budżetu obywatelskiego. Jak już was informowaliśmy, 15 klubów sportowych startuje razem w projekcie ogólnomiejskim „Grajmy w sport” i zamierza sięgnąć po całą kwotę czyli 3 mln 450 tysięcy złotych. Ma być on konkurencją dla pomysłu miasta, który zachęca do głosowania na projekty ekologiczne „Grajmy w zielone”.

Radio 90: A jak pan zareagował na wieść o tym, że rybnickie kluby zrzeszają się razem i chcą wspólnie powalczyć o pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Piotr Kuczera: Po to jest budżet żeby się mieszkańcy wypowiedzieli. Pomysłów jest dużo,  my w ramach tych głosów, które często dochodzą, że ”chcemy zielonego miasta” pokazywaliśmy, że jednym z rozwiązań które można przyjąć jest „Gra w zielone”, czyli zielony Rybnik. Jeżeli ta oferta spotka się z dobrym odzewem społecznym, to oczywiście pieniądze pójdą w tym kierunku. Ja trzymam kciuki za wszystkie dobre pomysły.

A cała poranna rozmowa do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj