Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Ucznia w szkole obowiązuje regulamin

Facebook Twitter

Ucznia w szkole obowiązuje regulamin, mówi w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, komentując fakt, że część rodziców sprzeciwia się dezynfekcji rąk u swoich pociech i noszeniu przez nich maseczek na szkolnych korytarzach.

Problem dotyczy większości placówek oświatowych, jak mówiliśmy w Radio 90, do dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rybniku Orzepowicach trafił anonim, rodzice grożą dyrekcji. Dyrektorzy szkół nie ukrywają, że brakuje dziś przepisów prawa, które pozwalałyby na egzekwowanie wprowadzonych procedur. Czy miasto w takiej sytuacji jako organ prowadzący pomoże szefom placówek ?

Przede wszystkim anonim, nie zajmowałbym się nimi, jeśli ktoś nie ma odwagi się podpisać z imienia i nazwiska, to nie jest problem szczególnej wagi dla takiej osoby. Druga kwestia to regulamin szkoły. Jeżeli uczeń odbiera legitymację szkolną i staje się członkiem szkolnej społeczności, to obowiązują go regulaminy, które funkcjonują w danej szkole. Dyrektorzy wpisują – i wydaje mi się to bardzo rozsądne – aby w tych częściach wspólnych funkcjonować jednak w maseczkach. Robimy to dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Robimy to dlatego, aby te ogniska koronawirusa miały jak najmniejsze szanse na pojawie się. Szkoły są na pewno newralgiczne i samorząd będzie wspierał tych dyrektorów.

Mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. A cała poranna rozmowa do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj