Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: W przyszłym roku otwieramy filie Miejskiego Żłobka

Facebook Twitter

W styczniu przyszłego roku otwieramy filie Miejskiego Żłobka, jedną w Ryniku-Boguszowicach drugą w Rybnickiej Kuźni - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

fot. PublicDomainPictures \ pixabay.com

Z naszych wiadomości wiecie, że ogromne kolejki czekają na rodziców chcących zapisać swoją pociechę do żłobka nie tylko w Rybniku, ale w większości miast…

Otwieramy w Boguszowicach. Tam będzie 40 miejsc, będzie dodatkowa filia żłobka miejskiego i druga taka filia będzie w przedszkolu nr 37- tutaj będzie 20 miejsc – to jest dzielnica Rybnicka Kuźnia. Cieszę się, że jest zainteresowanie i że ta opieka żłobkowa cieszy się popularnością. Mamy jeszcze opiekę dzienną i tam jest 20 miejsc i rzeczywiście tutaj jest pewna rotacja, ale generalnie te miejsca są zajęte. Pozyskaliśmy 1,32 mln z programu Maluch+ no i te pieniądze będą przekuwane właśnie na opiekę żłobkową. Dobrze, że jest zainteresowanie, to cieszy, że rybniczanie mali, ci najmniejsi pojawiają się na świecie i zrobimy wszystko, żeby ta opieka była jak najlepsza- mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Jak na razie w rybnickim Skrzacie przy Dąbrówki zapisy są na 2021 rok. W Żłobku Miejskim przy ul. Orzepowickiej mogącym pomieścić 96 maluchów, jest na dziś 108 dzieci oczekujących. We wrześniu ma tam się zwolnić około 60 miejsc, bo maluchy pójdą do przedszkola.

Prezydent Rybnika był porannym gościem Radia 90. Poniżej cała rozmowa:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024