Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radio 90: Daliśmy policji działkę i więcej nie damy

Facebook Twitter

Daliśmy policji działkę i więcej nie damy - mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radio 90, pytany o budowę nowego komisariatu policji w Boguszowicach.

Jak wiecie z naszych wiadomości, w poniedziałek (10.02.) oddano do użytku posterunek policji w Świerklanach. Tam gmina przekazała budynek, który wyremontowała za 650 tysięcy złotych. Tymczasem w sąsiednich Boguszowicach policjanci pracują od lat w fatalnych warunkach:

To nie jest zadanie własne samorządu, zadanie państwa. Jeśli policja ma takie warunki lokalowe, oznacza, że albo nie chce zmiany, ponieważ, co tu dużo mówić miasto Rybnik przekazało działkę w Boguszowicach, na okres trzyletni. Do tego czasu miał powstać komisariat. Zdaje się, że nie ma na to środków.
Radio90: Kiedy tę działkę przekazaliście państwo?
Zdaje się, że dwa lata już mijają, piłeczka jest po stronie policji. To zadanie własne państwa, a nie samorządu. Na Boga, jest jakiś podział zadań. Jest administracja rządowa, jest samorząd terytorialny. Trzymajmy się swoich zadań. Tam, gdzie samorząd może pomagać, to czyni.

Tymczasem Krzysztof Justyński Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach przyznał w rozmowie w Radio90, że zwykle samorządy przekazują grunt pod inwestycje, ewentualnie później partycypują w kosztach budowy. Jak dodał w planach policji jest budowa nowego komisariatu w Boguszowicach. Kiedy? Nie wiadomo.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia i odsłuchania TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022