Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: 100 milionów złotych zaspokoi 40 procent wartości inwestycji

Facebook Twitter

100 milionów złotych dotacji z Polskiego Ładu zaspokoi 40 procent wartości inwestycji, jaką jest dokończenie budowy rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna- Racibórz - mówi w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

W pierwszej edycji miasto nie otrzymało ani grosza, w drugiej otrzymało wnioskowaną kwotę 100 milionów złotych:

Piotr Kuczera: Kwota imponująca 100 milionów złotych, to mniej więcej 40 procent kwoty która zaspokoi potrzeby budowy tego ostatniego odcinka, przypomnę 4 kilometry drogi, jeden duży węzeł, 4 wiadukty, 5 przepustów dla zwierząt i oczywiście droga dwupasmowa szybkiego ruchu, tak jak odcinek dziesięciokilometrowy oddany do użytku w kwietniu zeszłego roku. Na pewno gdyby w pierwszej edycji Polskiego Ładu udało się pozyskać kwotę 100 milionów, to mielibyśmy właściwie zabezpieczoną całość, wiemy że się nie udało, stąd będziemy na pewno aplikować w drugiej edycji o dofinansowanie tejże inwestycji również.

Piotr Kuczera

Poranny gość Radia 90 przypomina, że pierwszy dziesięciokilometrowy odcinek z Żor powstał przy 85 procentach dofinansowania.

Piotr Kuczera: Szukamy środków na wkład własny, który na dzień dzisiejszy będzie musiał wynosić około 150 milionów złotych. Chciałbym żeby był jak najniższy z oczywistych powodów, przypomnę że pierwszy odcinek udało się wybudować przy dofinansowaniu na poziomie 85 procent, tu jest ten zasadniczy punkt do którego musimy zmierzać. Wiem jedno, zależy nam żeby odcinek powstał, co więcej, powinno zależeć całemu subregionowi.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj