Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: 13 tysięcy rybniczan nie złożyło jeszcze deklaracji czym ogrzewa swój dom. Będą mandaty

Facebook Twitter

"13 tysięcy rybniczan nie złożyło jeszcze deklaracji czym ogrzewa swój dom. Mają czas do końca czerwca, jeżeli nie zdążą, będą nakładane mandaty" - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Obowiązek rejestracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków ciąży na każdym gospodarstwie domowym, które ma indywidualne ogrzewanie. W Rybniku to około 26 tysięcy budynków. Póki co, dopiero połowa rybniczan spełniła ten obowiązek:

Piotr Kuczera: Niestety na tle innych gmin w województwie śląskim jesteśmy gdzieś w połowie stawki, co mnie trochę martwi, bo zostało dosłownie 9 dni na złożenie deklaracji. To jest ustawowy obowiązek, to nie jest pomysł Urzędu Miasta, ale jest to rzecz potrzebna nam wszystkim. Na dziś to jest 13 tysięcy, a 26 tysięcy powinno złożyć te deklaracje. Czasu jest bardzo mało, ale jak to Polacy – na ostatni moment.

Radio 90: Skoro jest obowiązek, to ja rozumiem, że będą kary…

Piotr Kuczera: Tak, ustawodawca nakazuje nakładanie mandatów. (…) Zdaje się, że tam jest 500 złotych, ale nie o to chodzi, żeby mandatować, tylko o to, żeby państwo miało ewidencję.

Deklaracje można składać drogą elektroniczną lub tradycyjnie wypełniając dokument w Urzędzie Miasta. Śledźcie nasz portal, odwiedzimy rybnicki magistrat i sprawdzimy jak z wypełnianiem deklaracji radzą sobie rybniczanie.

Zobacz całą rozmowę Arkadiusza Żabki z prezydentem Piotrem Kuczerą:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj