Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: 4 miliony złotych na sport w Rybniku, 7 milionów dla rybnickiej porodówki

Facebook Twitter

4 miliony złotych na sport w Rybniku, 7 milionów na remont rybnickiego oddziału położniczego w WSS nr 3 w Rybniku. W porannej rozmowie w Radiu 90 z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą rozmawialiśmy między innymi o projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Zakłada on wsparcie dzieci i młodzieży szkolącej się w rybnickich klubach sportowych. Mają one dostać 4 mln złotych.

Radio 90: Działacze sportowi dziękują, choć pokazują, że kilka lat temu było tych pieniędzy więcej.

Piotr Kuczera: To jest tyle ile mogę dać. Budżet jest budżetem aktualnych możliwości, pozbyliśmy się jednego ważnego wydatku, czyli wyrobiska górnicze, o tym mówiłem przez ostatnie 3 lata. Udało się na depozyt odłożyć 44 miliony złotych i teraz staramy się działać w taki sposób tym budżetem, aby w miarę sprawiedliwie gospodarować.

Radio 90: Te pieniądze mają zostać przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży, tak?

Piotr Kuczera: Tak jest.

Radio 90: Czyli zero na żużel w tej puli?

Piotr Kuczera: Mamy osobną kategorię promocję poprzez sport, tam mamy zarezerwowane 1,5 miliona złotych.

Piotr Kuczera

Władze Rybnika zapowiadają również wsparcie finansowe Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. 7 milionów 300 tysięcy ma trafić na modernizację oddziału położniczego:

Piotr Kuczera: To są pieniądze, które chcemy przeznaczyć na wsparcie szpitala numer 3. Nie jesteśmy właścicielem tego szpitala, ale mamy poczucie odpowiedzialności również za to w jakich warunkach przychodzą na świat młodzi Rybniczanie, stąd podjąłem decyzję, będę przekonywał do tego radnych, aby zagłosowali za tym budżetem, bo między innymi takie pieniądze dla szpitala tam się znajdą. Myślę, że to jest bardzo ważne, mamy dobrą szkołę rodzenia i mam świadomość tego, że oddział porodówki domaga się dofinansowania i jesteśmy chyba jedynym źródłem, które może to zrobić.  Mam nadzieję, że w przyszłym roku Rybniczanie będą w pięknych i godnych warunkach przychodzić na świat.

szpital w Rybniku

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu marszałek województwa śląskiego apelował do prezydenta Rybnika o wsparcie finansowe lecznicy.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj