Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Apeluję do klubów sportowych, aby się nie poddawać”

Facebook Twitter

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera apeluje w porannej rozmowie w Radio 90 do klubów sportowych, aby się nie poddawać i przetrwać najbliższy rok z mniejszymi dotacjami. Jak już wiecie, w przyszłym roku środki finansowe na granty dla klubów sportowych na szkolenie dzieci i młodzieży zostały obcięte o 60% w stosunku do bieżącego roku. Z 3 mln 200 tysięcy do 1 mln 400 tysięcy złotych w przyszłym roku. Środowisko sportowe grzmi, że oznacza to koniec szkolenia dzieci i młodzieży.

Radio 90: Panie prezydencie rozumiem, że nie przejmuje się pan głosem środowiska sportowego, nawet tym, że ”władza popełniła ogromny błąd”- jak mówi Tomasz Kieczka prezes TS ROW Rybnik.

Panie redaktorze, gdybym się nie przejmował, to ta kwota wygląda jak na początku w przedstawionym budżecie. Robimy wszystko żeby znajdować te kwoty, które powtarzam, w trudnym roku spowodują, że nie będzie totalnej, nie chcę powiedzieć likwidacji ale totalnego zamarcia tychże dyscyplin. Musimy wspólnie przetrwać. Apeluję o to, żeby się nie poddawać i robić wszystko, żeby to szkolenie się odbywało. Polityka grantowa miasta ruszy od stycznia, myślę że w lutym będą pierwsze środki.

Mniej pieniędzy na granty, oznacza koniec z pieniędzmi na sport seniorski w Rybniku. Kluby będą mogły starać się tylko o dofinansowanie poprzez promocję. Na ten cel miasto przeznacza w przyszłym roku 900 tysięcy złotych. Na 17 grudnia zaplanowano sesję Rady Miasta Rybnika, wtedy też głosowanie nad przyszłorocznym budżetem.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą jest do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022