Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Będziemy pilnować porządku na kąpielisku Pniowiec”

Facebook Twitter

''Nie będziemy ograniczać ruchu samochodowego, nie będzie też budowy nowych parkingów, będziemy pilnować porządku na kąpielisku Pniowiec'' - mówi w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Jak wiecie, mieszkańcy ulicy Pniowskiej czy Łąbędziej w Chwałęcicach mają problem z dotarciem do swoich domów, bo samochody plażowiczów blokują okoliczne drogi:

Piotr Kuczera: Jest droga publiczna i są znaki, po prostu przepisów trzeba przestrzegać. Straż Miejska tam interweniowała w ostatni weekend 30 razy, jesteśmy w kontakcie również z przedstawicielami policji i służby porządkowe będą tego porządku domagały się. Drogi są publiczne, także na pewno jakieś wyłączenie tylko dla mieszkańców w ogóle nie wchodzi w rachubę, jeżeli chodzi o miejsce parkingowe to niestety teoria mówi to, że im więcej miejsc parkingowych tym większe korzystanie przez osoby z samochodu, ponieważ jest ten samochód gdzie zostawić. Tak naprawdę będziemy pilnowali porządku z tego powodu, że znaki jasno informują co wolno.

Piotr Kuczera

Rozwiązaniem problemu ma być zdaniem prezydenta Kuczery „Łikend LInia” jaka od 3 lipca ma być do dyspozycji mieszkańców. Za symboliczną złotówkę dojedziemy z centrum miasta co godzinę na Pniowiec czy Rudę:

Piotr Kuczera: Tutaj czteroosobowa rodzina po zakupie biletów w aplikacji zapłaci za transport z Śródmieścia na Pniowiec 8 złotych, na pewno taniej niż samochodem. Apeluje też o to żeby jednak korzystać z takich środków transportu na przykład roweru, jest trasa rowerowa.

Radio 90: Jak Pan sobie wyobraża czteroosobową rodzinę, która wchodzi z tymi dmuchańcami, lodówką przenośną i kocem do autobusu?

Piotr Kuczera: Za chwilę dojedziemy do tego momentu, że trzeba też mieć przenośne radio, telewizor i mikrofalówkę. No nie dajmy się też zwariować!

Łikend linia

W bezdeszczowe, wakacyjne weekendy „Łikend linia PR” obsługiwać będzie przystanki znajdujące się na trasie: Dworzec Kolejowy – Plac Wolności – Kąpielisko Ruda – Orzepowice – Chwałęcice – kąpielisko Pniowiec – Stodoły i z powrotem.

Na tej linii będą obowiązywały bilety jak na wszystkie inne linie oraz bilet specjalny – na aplikacji mobilnej za 1 zł, dzięki któremu np. czteroosobowa rodzina będzie mogła dojechać tam i z powrotem za 8 zł.

To nie koniec wakacyjnych promocji – w lipcu i sierpniu będzie można również:

  • na linii 43, w wybranych kursach przewieźć rower;
  • na wszystkich liniach skorzystać ze specjalnej ceny biletu ulgowego 30-dniowego – za 21 zł, czyli pół ceny.

Na kąpielisko Pniowiec można również dojechać codziennie linią autobusową nr 43, zaś kąpielisko Ruda, obsługują linie 7, 11, 12, 13, 14, 30, 32, 41, 43 i 49.

Łikend linia

Cała poranna rozmowa z prezydentem Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj