Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Będziemy sprawdzać ciszę nocną w dyskotece nad zalewem”

Facebook Twitter

"Będziemy sprawdzać ciszę nocną w dyskotece nad zalewem" - zapowiada poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak informowaliśmy w Radiu 90 mieszkańcy dzielnicy Chwałęcice skarżą się na działalność lokalu.

Głośne imprezy odbywają się w weekendy i trwają do białego rana. Mieszkańcy liczą, że władze miasta pomogą rozwiązać problem, który trwa już od kilku lat, ale teraz znów się nasilił wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

Piotr Kuczera: Temat był już kilkakrotnie na tapecie, co roku wraca. Na pewno będziemy sprawdzać cieszę nocną po 22.00, jaka tam ta głośność jest. Ale zdrowy rozsądek po stronie właściciela też być powinien, żyje w jakimś otoczeniu, prowadzi biznes w jakimś otoczeniu…  Mamy taki odwieczny spór tych, którzy w Rybniku mieszkają i tych, którzy chcą się w Rybniku bawić. Jak zamkniemy dyskotekę, choć nie wiem czy prawnie byłoby możliwe, to za chwilę będzie pytanie: dlaczego ją zamknęliśmy i że nad zalewem nic się nie dzieje. Jest pewien spór, szukajmy kompromisu.

Tymczasem jutro (11.05.) mieszkańcy Chwałęcic zamierzają spotkać się w tej sprawie z przedstawicielami rybnickiej policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022